Zorunlu Soru Çözüm Sistemi

ZORUNLU VE İSTEĞE BAĞLI SORU ÇÖZÜM PROGRAMI

Sınav hazırlıkları kapsamındaki öğrencilerimiz, soru çözüm saatlerimize katılarak bütün soru türleri, deneme sınavları ya da bireysel olarak eksik hissettikleri konularda öğretmenlerimizden yardım alıyor. Sınav hazırlıkları Kızılay Odtülüler Akademisinde dolu dizgin, eksiksiz ve tam öğrenerek devam ediyor.

Odtülüler akademisinde soru çözüm saatlerimiz zorunlu soru çözüm saati ve isteğe bağlı soru çözümü olarak ikiye ayrılmaktadır.

Zorunlu soru çözüm saatlerimizde günlük 6 saatlik ders programı üzerine yapılan ve her gün ayrı derslerin görüldüğü soru çözüm programında öğretmenler sınıflarda öğrencilere toplu olarak soru çözümü saati yapmaktadırlar.

Bu şekilde günlük soru çözme sayısı arttırılarak öğrencilere soru çözme pratiği kazandırılmaktadır. Zorunlu soru çözüm saatlerine katılım zorunlu olup, ev ödevleri ile soru sayıları arttırılarak pekiştirme sağlanmaktadır.

Zorunlu soru çözüm saatine ekstra olarak öğrencilerimiz için hazırlanan isteğe bağlı soru çözüm saatlerinde ise öğrencilerin ev ödevlerinde veya ders çalışırken yapamadıkları, anlamadıkları soruları sormaları için her bir ders ve öğretmene ayrılmış soru çözüm sınıflarımız bulunmaktadır.

Öğrencinin ihtiyacı hangi dersten yana ise ilgili dersin öğretmeninin olduğu sınıflara giderek destek alabilmektedirler.

Zorunlu ve isteğe bağlı soru çözüm saatlerinde temel amaç öğrencinin kurumumuzda bulunduğu süre zarfında anlamadıkları konuları öğrenip verilen soruları çözüp eve gittiğinde zamanını soru çözümü ve ödevlerine ayırmasıdır.

Öğrencilerimize zorunlu ve isteğe bağlı soru çözümlerine takviye olarak gerekli olduğu taktirde rehberlik servisimiz tarafından etüt desteği de sağlanmaktadır.


Call Now Button