Rehberlik Sistemi

REHBERLİK SİSTEMİ

KURUMA GİRİŞ ÇIKIŞ DİSİPLİNİ

kızılay Odtülüler Akademisi rehberlik servisi öğrencinin kuruma giriş çıkış saatlerini özenle takip eder. Derslerimiz sabah 09:00 ‘da başlar. Geç kalan öğrenciler 15 dakikaya kadar derslere idari izin kağıdı ile alınır, 15 dakikadan sonrasında gelen öğrenci ise yaprak test verilerek kütüphanede kontrol edilmek üzere ilk dersin sonuna dek ders çalıştırılır.

YOKLAMALAR İLE İLGİLİ VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ

Yoklamalar ilk dersin 15. Dakikasından sonra ders öğretmenleri tarafından alınır. Rehberlik servisi alınan yoklamalara göre kurumda o gün bulunmayan öğrencilerin velisiyle mutlaka iletişime geçer.

TELEFON TOPLAMA-DAĞITMA SİSTEMİ

Rehberlik servisi tarafından dersin ilk 15 dakikasından sonra mevcut öğrenci sayısına göre tüm öğrencilerin telefonları toplanır, öğlen arasında (12:10) dağıtılır ve 50 dakikalık öğlen arası sonrasında toplanan telefonlar çıkış saatlerinde (14:30) son kez verilir. Amaç kurum içinde ve ders esnasında öğrenciyi telefon kullanımından uzaklaştırmaktır.

GENEL DENEME SINAVI ÇALIŞMALARI

Odtülüler Akademisi rehberlik servisi tarafından, öğrencilerimize okul ders programlarına göre haftada bir defa genel deneme uygulamaları yapılır. Yayınlar için ÖSYM tarzı, yeni nesil sorular ile hazırlanmış yayınevleri seçilir.

Sınav sonrası, öğrencimizin deneme sonucu analiz edilir.

Kazanım eksiği olan öğrencilerle bireysel görüşülür.

Öğrencilere, çizgi altı kaldığı ders için zorunlu etüt yazılır. Katılımı zorunlu tutulur.

DERS ÇALIŞMA PROGRAMI SİSTEMİ

Odtülüler Akademisi Rehberlik Servisi, branş öğretmenleri ile iş birliği içinde takibini yapmak üzere hem genel hem de her öğrenciye özel çalışma programı düzenler.

Çalışma programı öğrencinin kazanım eksiklerine göre etütlerle desteklenerek yapılır.

ÖDEV TAKİP SİSTEMİ

Kızılay Odtülüler Akademisi öğrencilerimize ders öğretmenleri tarafından verilen haftalık-aylık ödevlerinin, öğretmenleri ile iş birliği içinde takibini yapar.

Ödevini düzenli yapan, kronik olarak yapmayan veya eksik yapan öğrencilere ödül-ceza sistemi uygulanır.


Call Now Button