Mentör Öğretmen Sistemi

Mentor öğretmen, öğrencilerimizin hedefe ulaşmasında onlara yardımcı olan, onları gözlemleyen ve yol gösteren uzman kişidir. Mentor öğretmenler Odtülüler Akademisi isimli kurumumuzun branş öğretmenleri arasından seçilir ve öğrenciyle bire bir ilgilenirler.

Kızılay Odtülüler Akademisinde her sınıfın ayrı bir mentor öğretmeni bulunmaktadır.

Mentor öğretmen sistemimizde bütün öğretmenler haftalık periyotlar ile her öğrenci için düşüncelerini ve izlenimlerini değerlendirme formlarına not ederler. Sonrasında hazırlanan formlar ait olan sınıfın mentor öğretmeni ile paylaşılır. Böylelikle sınıf mentor öğretmeni öğrencilerin bütün dersleri hakkında genel bir bilgiye sahip olmuş olur.

İlgili sınıfın mentor öğretmeni haftalık olarak öğrenci velilerini arayarak öğrencinin bütün dersleri hakkında velilere bilgilendirme yapar. Yapılan görüşme üzerine veliden gelen talep istek ve izlenimler mentor öğretmen formuna kaydedilir. Böylelikle bir sonraki aramada veli görüşmelerinin detaylarına değinilmiş olunur.

Mentor öğretmen sistemimizde kurum olarak temel amacımız bütün öğrencilerimiz için bire bir ilgi ve takip ile veli ile koordineli hareket ederek onlara ihtiyaçları olan motivasyonu kazandırmak, eksiklerini ve sorunlarını çözmektir.

Kurumumuza ait örnek mentor öğretmen değerlendirme formumuzu inceleyerek sistemimiz hakkında daha fazla bilgi edinebilir, sormak istediğiniz, aklınıza takılan sorular için bizlerden destek alabilirsiniz. Gizlilik esası için öğrenci isimleri ve fotoğraflarına yer verilmemiştir.


Call Now Button